IFS_Logo_Food_2016_RGB
TÜRKÇE

IFS v6.1
IFS Gıda belgelendirme hizmetini İtalyan akreditasyonlu bir kuruluşla işbirliği içinde gerçekleştiriyoruz. Denetimler AGFOCERT denetçileri tarafından gerçekleştirilirken , belgelendirme kararı bu İtalyan belgelendirme kuruluşu tarafından verilerek belge düzenleniyor. Oldukça geniş bir kapsamla IFS denetimlerini gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca 4. denetim sınırlaması nedeniyle ortaya çıkabilecek sınırlama nedeniyle kiralama yöntemi ile başka belgelendirme firmaları ile işbirliği yaparak denetçi istihdam edebiliyoruz.
IFS belgesi almak için kuruluşların IFS'in yayınlamış olduğu güncel standardı alıp , şartlarını yerine getirip daha sonra da bir belgelendirme kuruluşu ile anlaşması gerekiyor.

IFS belgesi alım şartları nedir diye sorduğumuzda . Çok iyi uygulanmış bir ISO 22000 sisteminin üzerine IFS'in ilave ön koşul programlarını uygulamanın önemli olduğunu görürüz. Ayrıca IFS belgesi almak için sadece bir gıda güvenliği sistemi uygulamak yetmez. Bir kalite ve miktar kontrolü sistemi de devreye alınmalıdır.

•Yüksek seviye ve giriş seviyesi altında 2 farklı belge seviyesi bulunur

•IFS Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya gibi kıta Avrupa'sının önemli ülkeleri tarafından desteklenmektedir.

IFS Gıda (IFS Food) Fransız FCD ve Alman HDE gruplarının bir araya gelerek oluşturdukları IFS standardı bu ülkelere gıda ürünlerini satabilmenin anahtarlarından biri haline gelmiştir. Son olarak İtalyan perakendecileri de bu zincire dahil olmuşlardır.

IFS Gıda (IFS Food) Auchan, Rewe, Ahold, Delhaize, Carrefour ve Metro gibi çok büyük zincirler bu standardı destekleyen ana organizasyonlardır.

ENGLISH
This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.