Food safety is one of the most indispensable needs of our lives. Quite strong standards have been developed from the experience of the food industry and retailers in this regard. As AGFOCERT, we provide services with our own auditors in the following topics.

To ensure Food Safety

  • For primary food production. We do certification according to GLOBALGAP standards.
  • In secondary food production, we are more concentrated to BRC issue 8, IFS v6.1 and ISO 22000:2018
  • We believe that having integrated certifications is a waste of time and finance because BRC and IFS standards are very similar to each other
agfo-food

Gıda güvenliği hayatımızın en vazgeçilmez ihtiyaçlarından biridir. Bu konuda gıda sektörü ve perakendecilerin deneyimlerinden oldukça güçlü standartlar geliştirilmiştir. AGFOCERT olarak aşağıdaki başlıklarda kendi denetçilerimizle hizmetler veriyoruz.

Gıda Güvenliğini sağlamak için

  • Birincil gıda üretimini güvence altına almaya yönelik GLOBALG.A.P. standartlarına göre belgelendirmeler yapıyoruz. Detaylı bilgiler için tıklayınız.
  • İkincil gıda üretiminde ise BRC, IFS, ISO 22000, FSSC 22000, ISO 9001 kapsamlarımda gıda sektörüne hizmetler veriyoruz.
This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.